1. výročí kavárny Café SOFA

24. 2. 2020

K prvnímu výročí otevření kavárny Sofa jsme připravili hned několik novinek. Tak například jsme kompletně změnili menu. Těšit se můžete na mezinárodní a velmi pestrou nabídku snídaní a jídel. Zajít si můžete třeba na libanonskou snídani, smoothie bowl, vejce Benedikt s marinovaným lososem s yuzu holandskou omáčkou nebo si dát klasický japonský sendvič s vajíčkovou pomazánkou. Nabídneme vám kromě jiného senzační průřez světovou pouliční kuchyní. Od hummusu v různých podobách přes japonské pouliční jídlo Okonomiyaki, malajskou Laksu až po knedlíčky wonton.

V oblasti nápojů bude také hodně novinek. Přivezli jsme pro vás organické japonské zelené čaje z prefektury Šizuoka. Pěstitel pan Kinezuka pěstuje čaj organickou metodou v oblasti kolem Fudži již 45 let. Ochutnat můžete například napařovaný čaj Fukamushi Sencha nebo třeba pražený čaj Hojicha, který je výborný jako digestiv po jídle. V nabídce budeme mít také velmi oblíbený čaj matcha a to jak v klasické šlehané podobě v misce tak také ve verzi s mlékem, jako matcha latte nebo matcha cappuccino. Nově nyní pracujeme také s novou kávou. A to z pražírny Father’s roasters z Ostravy. Vsadili jsme na single origin z Guatemaly. Další zajímavou novinkou je čaj z japonského citrusu yuzu zvaný Yuzucha. Jde o senzační a voňavý čaj, z organicky pěstovaných yuzu z jižního Japonska. Prostřednictvím našeho čaje Casablanca se vydáte na cestu do dalekého Maroka. Vůně marocké máty spolu se zeleným a černým čajem vás přenese do jednoho z marrákešských rijádů. Servírujeme v originální marocké konvičce.

Nastává čas kratších dnů a delších večerů. A to je ten ideální čas na šálek lahodného čaje nebo kávy. A k tomu všemu nám noví dodavatelé umožnili snížit ceny u všech nápojů.

Takže vám přejeme krásný podzim.